ДЕРЖАВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ТЕОРІЇ ТА РЕАЛІЇ
Анотація
Вергелес Т. І. Держава в трансформаційній економіці: теорії та реалії.
Розглянуто теоретичні засади та особливості двох моделей ринкової трансформації: шокової терапії і градуалістської. Проаналізовано наслідки реалізації радикальної моделі системних перетворень в країнах СНД (насамперед – в Україні та Росії) та доведено її неефективність. Визначено головні напрямки державного регулювання в трансформаційних економіках в контексті переходу до інвестиційно-інноваційної моделі розвитку.
Vergeles T. The state in transformation economy: theories and realities.
Theoretical principles and features of two models of market transformation: shock therapy and gradual are considered. The consequences of realization of radical model of system transformations are analyzed in the countries of the CIS (above all things - in Ukraine and Russia) and its inefficiency is well-proven. Main directions of government control in transformation economies in the context of transition to the investmentinnovative model of development are outlined.
Посилання
Астапов К. Стратегия развития в постиндустриальной экономике // МЭиМО. – 2006. – № 2. – С. 57–65.
Бородаевский А. Тенденции социально-экономического развития в разных регионах мира // МЭиМО. – 2007. – № 4. – С. 18–28.
Гельбрас В. Цена экономических успехов Китая // МЭиМО. – 2007. – № 9. – С. 26–34.
Глазьев С. О стратегии экономического развития России // Вопросы экономики. – 2007. – № 5. – С. 30–51.
Ещенко П. С. Економічна теорія і економічна політика в трансформаційному суспільстві // Економіка і прогнозування . – 2006. – № 4. – С. 9–22.
Загальноекономічні показники // Бюлетень НБУ. – 2008. – № 3. – С. 54, 84, 85.
Иванов Н. Мифы и реалии “новой экономики” //МЭиМО. – 2006. – № 8. – С. 118–125.
Клинова М. Российский путь к современному рынку : взгляд из Франции // МЭиМО. – 2007. – № 4. – С. 107–118.
Колодко Гж. В. Этика в бизнесе, экономике и политике //Вопросы экономики. – 2007. – № 11. – С. 44–50.
Котц Девид М. Государство и экономическая трансформация : российский и китайский опыт перехода к рынку //Вестник Санкт-Петербургского университета. – Серия : Экономика. – 2005. – Вып. 2. – С. 48–64.
Кудров В. Модели и механизмы рыночной трансформации в странах Центральной и Восточной Европы // МЭиМО. – 2006. – № 8. – С. 10–21.
Лебедева Е. Инновационное развитие и образование // МЭиМО. – 2007. – № 12. – С. 45–54.
Мельянцев В. Экономический рост Китая и Индии : динамика, пропорции и последствия // МЭиМО. – 2007. – № 9. – 18–25.
North D. Transition Coast, Institutions and Economic Performance. – San Francisco, 1992.
Попов В. Шокотерапия против градуализма : 15 лет спустя // Вопросы экономики. – 2007. – № 5. – С. 81–99.
Райская Н., Сергиенко Я., Френкель А. Государство, инновации и развитие экономики // МЭиМО. – 2006. – № 10. – С. 27–33.
Сенчагов В. Бюджетная политика и ее роль в обеспечении экономического роста // Вопросы экономики. – 2007. – № 5. – С. 65–80.
Цирель С. Влияние государственного вмешательства в экономику и социального неравенства на экономический рост // Вопросы экономики. – 2007. – № 5. – С. 100–116.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які подають матеріали до наукового журналу Світ фінансів, погоджуються з наступними положеннями:
- Автори зберігають за собою всі авторські права й одночасно надають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та первинної публікації в даному журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової статі у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати наукову статтю в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).