РЕГУЛЮВАННЯ ЛІКВІДНОСТІ ФІНАНСОВОГО РИНКУ В КОНТЕКСТІ ЗГЛАДЖУВАННЯ БІЗНЕС-ЦИКЛУ
Анотація
Кульпінський С. Регулювання ліквідності фінансового ринку в контексті згладжування бізнес-циклу.
Проаналізовано заходи провідних банків світу щодо регулювання ліквідності на фінансових ринках у контексті бізнес-циклу. Обґрунтовано об’єктивну необхідність перегляду нинішніх моделей регулювання ліквідності з більшим акцентом на регулятивні заходи, спрямовані на уникнення дисбалансів між залученими і наданими ресурсами. Запропоновано заходи щодо посилення ефективності операцій з регулювання ліквідності.
Kulpinskyy S. Adjusting of liquidity of financial market in the context of smoothing of business-cycle.
The regulatory measures of the leading central banks on financial markets liquidity in the business cycle context are analysed. The rationales for implemening the new regulatory framework with emphasis on minimizing the gaps between borrowed and loaned funds are proved. The proposals on enhancing the efficiency of liquidity regulatory framework are discussed.
Посилання
The ECB’s enhanced credit support. Keynote address by Jean-Claude Trichet, President of the ECB at the University of Munich Munich, 13 July 2009. http://www.ecb.int/press/key/date/2009/html/ sp090713.en.html.
http://www.ecb.int/stats/monetary/rates/html/ index.en.html.
Бюлетень НБУ. – 2009. – № 4. – С. 73.
http://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/discountrate.htm.
Корнієнко Т. В. Стратегічне управління активами та пасивами комерційного банку в умовах перехідної економіки // Вісник Національного банку України. – 2001. – № 10.
Кульпінський С. В. Шляхи подальшого розвитку фінансових інновацій в Україні // Банківська справа. – 2003. – № 1 (49).
Хвостик В. Удосконалення оцінки ліквідності комерційного банку // Вісник Національного банку України. – 2001. – № 5.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які подають матеріали до наукового журналу Світ фінансів, погоджуються з наступними положеннями:
- Автори зберігають за собою всі авторські права й одночасно надають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та первинної публікації в даному журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової статі у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати наукову статтю в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).