СЕК'ЮРИТИЗАЦІЯ АКТИВІВ ЯК ЗАСІБ РЕГУЛЮВАННЯ ДОСТАТНОСТІ КАПІТАЛУ БАНКУ
Анотація
Ткачук Н. М. Сек’юритизація активів як засіб регулювання достатності капіталу банку.
Розглянуто сутність сек’юритизації активів як однієї з форм позабалансової діяльності банків. Досліджено механізм сек’юритизації за основними схемами її проведення. Головну увагу зосереджено на необхідності використання цього фінансового інструмента банками для поповнення капіталу та підвищення рівня його адекватності.
Tkachuk N. Secuoritization of assets as tool of adjusting bank capital sufficient.
Essence of asset securitization as one of the forms of off-balance sheet activities is considered. Mechanism of asset securitization is investigated according to the main chemes of its realization with the focus on the necessity of using asset securitization by banks as sources of replenishing capital and means of supporting the level of adequacy of bank capital.
Посилання
Закон України “Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати” зі змінами та доповненнями від 20 січня 2005 року № 2378-IV // http: // zakon.kiev.gov.ua
Азаров Ю. Сек’юритизація – передові фінансові технології з управління дебіторською заборгованістю // Юридична газета. – 2003. – № 3. – 20 серп.
Інформація про випуск облігацій ТОВ “Аркада-фонд”//www.arkada.kiev.ua
Роуз П. Банковский менеджмент : Пер. с англ. 2-го изд. – М. : Дело Лтд, 1998. – 768 с.
Синки Дж. Управление финансами в коммерческих банках. – М. : Catallaxy, 1994. – 820 с.
Arnold, Bruce R. “Securitization of Loans”. Speech presented at the Securitization of LoansSeminar, Federal Reserve Bank of New York. – 1986. – October, 23.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які подають матеріали до наукового журналу Світ фінансів, погоджуються з наступними положеннями:
- Автори зберігають за собою всі авторські права й одночасно надають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та первинної публікації в даному журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової статі у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати наукову статтю в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).