ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ СПРАВЛЯННЯ НЕПРЯМИХ ПОДАТКІВ В УКРАЇНІ
Анотація
Валігура В. А. Інвестиційно-інноваційна спрямованість справляння непрямих податків в Україні.
Розглянуто цінові та нецінові механізми впливу непрямих податків на інвестиційний клімат у державі. Представлено нейтральний, песимістичний і оптимістичний сценарії впливу непрямих податків на інвестиційно-інноваційну активність суб’єктів господарювання. Проаналізовано інвестиційні та інноваційні стимули, закладені у механізмах справляння податку на додану вартість, акцизного збору й мита в Україні у контексті прийняття Податкового кодексу України.
Valigura V. The investment and innovative orientation of charging indirect taxes in Ukraine.
The price and non-price mechanisms of influence of indirect taxes on investment climate in a state are considered. Neutral, pessimistic and optimistic scenarios of influence of indirect taxes on investment and innovative activity of economic subjects are represented. The investment and innovative incentives inherent in mechanisms of charging VAT, excise and customs duty in Ukraine are analyzed in the context of the adoption of Ukrainian Tax Code.
Посилання
Крисоватий А., Валігура В. Домінанти гармонізації оподаткування: національні та міжнародні вектори : Монографія. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2010. – 248 с.
Закон України “Про податок на додану вартість” від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (із внесеними змінами і доповненнями). – Режим доступу: http://zakon.nau.ua/
doc/?uid=1086.195.0&nobreak=1.
Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI. – Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2755-17.
Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України” від 25.03.2005 р. № 2505–IV. – Режим доступу : http://zakon.nau.ua/
doc/?uid=1088.795.0&nobreak=1.
Через перешкоди до успішного бізнесу : [звіт Європейської Бізнес Асоціації]. – Режим доступу : http://www.eba.com.ua/ua/ analytical/barriers.html.
Economy Rankings. – Режим доступу :
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які подають матеріали до наукового журналу Світ фінансів, погоджуються з наступними положеннями:
- Автори зберігають за собою всі авторські права й одночасно надають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та первинної публікації в даному журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової статі у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати наукову статтю в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).