АКСІОМИ СУСПІЛЬНОГО ВИБОРУ В ПОДАТКОВИХ ФІНАНСАХ
Анотація
Крисоватий А. І. Аксіоми суспільного вибору в податкових фінансах.
Розкрито сутністні ознаки фіскальної соціології як складової вчення про психологію податкових фінансів держави. Визначено теоретико-організаційні підвалини щодо обгрунтування проблеми фіскального вибору. Виокремлено окремі положення теорії суспільного вибору для формування партнерських стосунків у царині податкової політики.
Krysovatyy A. Axioms of public choice in tax finances.
The essence signs of fiscal sociology as constituent of studies about psychology of tax finances of the stateare exposed in the article. Theoretical-organizational foundations as for the grounding of the problem of fiscal choice are determined. Separate positions of the theory of public choice for forming of partners relations in the sphere of tax policy are selected.
Посилання
Андрущенко В. Л. Фінансова думка Заходу в ХХ столітті (теоретична концептуалізація і наукова проблематика державних фінансів). – Львів : Каменяр, 2000. – 303 с.
Шумпетер Й. Капитализм, социализм и демократия. – М. : Экономика, 1995. – С. 456.
Держава – податки – бізнес (із світового досвіду фіскального регулювання економіки) / Під ред. В. Л. Андрущенко, В. М. Федосова, В. М. Суторміної. – К. : Либідь, 1992.
Тарасова С. В. Экономическая теория благосостояния : Уч. пос. для вузов. – М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – С. 239.
Samuelson P. A., Nordhause W. D. Macroeconomics. 13th ed. – New York : McGraw-Hill Company, 1989.
Mabry R., Ulbrich H. Inproduction to economic principles. – New York : McGrawHill Company, 1989.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які подають матеріали до наукового журналу Світ фінансів, погоджуються з наступними положеннями:
- Автори зберігають за собою всі авторські права й одночасно надають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та первинної публікації в даному журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової статі у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати наукову статтю в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).