СУСПІЛЬНИЙ ДОБРОБУТ ТА ПРАГМАТИКА ЙОГО ОЦІНКИ В УКРАЇНІ
Анотація
Кізима Т. О. Суспільний добробут та прагматика його оцінки в Україні.
Розглянуто історичні аспекти розвитку вчення про суспільний добробут та вплив представників окремих наукових шкіл на його формування. Охарактеризовано моделі суспільного добробуту. Здійснено аналіз основних показників, які використовуються для оцінки суспільного добробуту в Україні. Запропоновано окремі заходи щодо підвищення якості життя населення та досягнення належного рівня добробуту суспільства в цілому.
Kizyma T. Social prosperity and the pragmatics of its evaluation in Ukraine.
The historical aspects of development of study about public welfare and influencing of representatives of separate scientific schools on his forming are considered. The models of public welfare are described. The basic indexes which are used for estimation of public welfare in Ukraine is analysis. Separate measures on upgrading life of population and achievement of the proper level of welfare of society are offered.
Посилання
Нитти Ф. Основные начала финансовой науки : Пер. с итал. – М., 1904.
Гвортні Дж. Д., Страуп Р. Л. Що кожен має знати про економіку та добробут. – Київ : Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, 1999. – 134 с.
Бьюкенен Дж. М. Сочинения : Пер. с англ. – М. : Таурус Альфа, 1997.
Андрущенко В. Л. Фінансова думка Заходу в ХХ столітті : (Теоретична концептуалізація і наукова проблематика державних фінансів). – Львів : Каменяр, 2000. – 303 с.
Бьюкенен Дж. Политическая экономия благосостояния // Мировая экономика и международные отношения. – 1996. – № 5.
Гордей О. Д. Фінансова оцінка суспільного добробуту // Фінанси України. – 2001. – № 7. – С. 41–47.
2004 World Development Indicators. World Bank. – р. 12–19.
Тресвятська Т. Умови та проблеми становлення середнього класу в Україні // Україна : аспекти праці. – 2005. – № 7. – С. 22–30.
Архангельський Ю., Мотиченко Ю. Дієві чинники зменшення бідності в Україні // Україна : аспекти праці. – 2005. – № 1. – С. 35–40.
Куценко В. І. Соціально-економічна модифікація в контексті побудови соціальної держави // Економіка України. – 2004. – № 11. – С. 77–85.
Лібанова Е. М. Складові добробуту і бідності // Соціальний захист. – 2004. – № 5. – С. 38–42.
Разумнова И. И. Американский средний класс в условиях регулируемой экономики // США, Канада : экономика, политика, культура. – 2004. – № 4. – С. 25–29.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які подають матеріали до наукового журналу Світ фінансів, погоджуються з наступними положеннями:
- Автори зберігають за собою всі авторські права й одночасно надають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та первинної публікації в даному журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової статі у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати наукову статтю в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).