БЮРОКРАТІЯ І ДЕРЖАВНІ ФІНАНСИ : ФУНКЦІОНАЛЬНА ДЕТЕРМІНОВАНІСТЬ ТА ФЕНОМЕНОЛОГІЯ ВЗАЄМОДІЇ
Анотація
Кізима Т. О. Бюрократія і державні фінанси функціональна детермінованість та феноменологія взаємодії.
Розглянуто історичні аспекти становлення і розвитку бюрократії як специфічної ланки управління державними фінансами. Подано погляди відомих вчених щодо сутності цього явища, окреслено основні розбіжності між бюрократичними та ринковими принципами господарювання, запропоновано окремі рекомендації щодо реформування та підвищення ефективності роботи органів державного управління в Україні.
Kizyma T. Bureaucracy and state finances : functional determination and fenomenology of cooperation.
In the article the history aspects of becoming and development of bureaucracy are analysed as management models of state finances, the outlook of well-known scientists as for the essence of this phenomenon is given, the main differences between bureaucratic and market principles of management are outlined, some recommendations as for the reforming and increasing of work efficiency of organs of government in Ukraine are suggested
Посилання
Андрущенко В. Л. Фінансова думка Заходу в ХХ столітті : теоретична концептуалізація і наукова проблематика державних фінансів. – Львів : Каменяр, 2000. – 303 с.
Андрущенко В., Федоров В. Західні теорії бюрократії // Ринок цінних паперів України. – 2003. – № 9–10. – С. 3–17.
Бьюкенен Дж. Сочинения : Пер. с англ. – М.: Таурусальфа, 1997. – 560 с.
Коростей В. Господарсько-правовий бюрократизм у ринкових умовах // Право України. – 2003. – № 6. – С. 93–97.
Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов / Пер. с англ. – М.: Соцэкгиз, 1962. – 689 с.
Философский энциклопедический словарь. – М., 1989. – 576 с.
Фридмэн Л.Введение в американское право / Пер. с англ. – М.: Прогресс – Универс, 1993. – 298 с.
Friedman M. Capitalism and Freedom.– Chicago: The University of Chicago Press, 1962. – 114 p.
Tullock G. The Politics of Bureaucracy. – Washington : The Bookings Institution, 1965. – 86 p.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які подають матеріали до наукового журналу Світ фінансів, погоджуються з наступними положеннями:
- Автори зберігають за собою всі авторські права й одночасно надають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та первинної публікації в даному журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової статі у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати наукову статтю в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).