ПРАГМАТИЗМ ВИНИКНЕННЯ ТА ПОГАШЕННЯ ПОДАТКОВОГО БОРГУ В УКРАЇНІ
Анотація
Десятнюк О. М., Угрин В. В. Прагматизм виникнення та погашення податкового боргу в Україні.
Виокремлено теоретико-методичні засади формування податкового боргу в контексті поєднання теоретичних напрацювань і правової бази з практичними реаліями управління податковою заборгованістю в Україні. Сформовано логічну схему механізму формування та погашення податкового боргу та досліджено сучасний стан податкової заборгованості на загальнодержавному та місцевому рівнях.
Desjatnjuk O., Ugrin V. The pragmatics of occurrence and payment of tax debt in Ukraine.
The theoretical and methodological bases of tax debt formation are distinguished in the context of combination of theoretical developments and legislation base with practical realities of tax debt management in Ukraine. The logical scheme of the mechanism of tax debt formation and enforcement is formed. The current state of tax debt at state and local levels is investigated.
Посилання
Закон України Про Державний бюджет України на 2013 рік [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon4.rada.gov.ua/laws/ show/5515-17.
Тимченко О. М. Податковий борг в Україні : мінімізація ризиків та ефективність менеджменту : автореф. дис...д-ра екон. наук : 08.00.08. – К. : Б.в., 2010. – 32 с.
Десятнюк О. М., Маршалок Т. Я. Управління податковим боргом : Навчальний посібник. – Тернопіль, 2012. – 340 с.
Податковий кодекс України від 02.12.2010 №2755-17 із змінами та доповненням від 03.02.2013 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17.
Наказ Міністерства фінансів № 1297 від 07.12.2012 “Про затвердження Порядку проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі” [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0013-13.
Офіційний сайт Державного комітету статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua/.
Офіційний сайт Державної податкової служби України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://sts.gov.ua.
Офіційний сайт Рахункової палати України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ac-rada.gov.ua/control/main/uk/publish/article/883551.
Мельник В. М. Податковий борг в Україні : причини виникнення та методи скорочення // Науковий вісник Національної академії ДПС України (економіка, право) : НАДПСУ. – 2006. – № 3 (34). – С. 74–81.
Закон України № 3319-VI від 12.05.2011 “Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію” [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http:// zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3319-17.
Закон України від № 3320-VI 12.05.2012 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії” [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon2. rada.gov.ua/laws/show/3320-17.
Тимченко О. М. Податковий борг в Україні : регіональний зріз [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/ portal/Soc_gum/aprer/2009_5_1/59.pdf.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які подають матеріали до наукового журналу Світ фінансів, погоджуються з наступними положеннями:
- Автори зберігають за собою всі авторські права й одночасно надають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал із зазначенням авторства та первинної публікації в даному журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової статі у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати наукову статтю в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).